ADRESA: Ke Stadionu 2350, Kladno

TELEFON: +420 606 721 135

Pravé řecké dezerty: Cesta do říše bohů a lahodných pokoušení

Řecko, země slunce, moře a olivových hájů, je proslulé nejen svou úchvatnou krásou, ale i bohatou gastronomickou tradicí. A co by to bylo za gastronomický zážitek bez sladké tečky na závěr? Řecké dezerty, s jejich neodolatelnou chutí a bohatou historií, vás zaručeně uchvátí a přenesou do světa bohů a lahodných pokoušení.

Tradice sdílení:

Řecké dezerty nejsou jen obyčejným zakončením jídla, ale spíše rituálem sdílení a oslavy. Pochutnávat si na nich se s přáteli a rodinou u silné kávy nebo lahodného řeckého vína je typickým obrazem řecké pohostinnosti a joie de vivre.

Pestrá paleta chutí:

Řecká cukrářská sféra nabízí širokou škálu dezertů, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Od lahodných baklav s ořechy zalitých zlatým sirupem, přes křupavé loukoumádes smažené dozlatova a polité medovým sirupem, až po krémové galaktoboureko z listového těsta a lahodný jogurtový dezert s medem a ořechy – každý si najde to své.

Baklava – královna dezertů:

Baklava, symbol řeckého cukrářského umění, je neodolatelný dezert z listového těsta plněného ořechy a zalitého sladkým sirupem. Její bohatá historie sahá až do Byzantské říše a dodnes je symbolem luxusu a pohostinnosti.

Baklava

Loukoumádes – smažené pokušení:

Loukoumádes, smažené koblihy obalené v medu a skořici, jsou sladkou explozí chutí, která vás zaručeně nenechá chladnými. Jsou ideální jako lehký dezert ke kávě nebo jako sladká svačinka během dne.

Loukoumades

Galaktoboureko – krémová něha:

Galaktoboureko, krémový dezert z listového těsta a lahodného krému z mléka a semoliny, potěší milovníky jemných a sladkých chutí. Jeho krémová textura a lehká chuť z něj dělají ideální dezert i pro ty, kteří si potrpí na lehčí stravování.

Galaktoboureko

Kataifi – křupavé potěšení:

Kataifi, křupavé těstovinky plněné ořechy a zalité sirupem, je další sladkou klasikou, která vás uchvátí svou jednoduchostí a lahodnou svěží chutí. Je ideální jako dezert po vydatném jídle.

Kataifi

Yogurtový dezert – osvěžení na talíři:

Yogurtový dezert s medem a ořechy je lehký a osvěžující dezert, který perfektně zakončí vaše gurmánské dobrodružství v Řecku. Lahodný řecký jogurt s medem a ořechy je ideální volbou pro ty, kteří touží po sladké tečce bez pocitu těžkosti.

Poznejte Řecko na svůj vlastní jazyk:

Navštivte naši restauraci a ochutnejte autentické řecké dezerty, které vám zaručeně zpříjemní konec vašeho gurmánského zážitku. Náš zkušený personál vám rád poradí s výběrem a pomůže vám najít dezert, který uspokojí vaše chuťové pohárky.

Nezapomeňte si k dezertu vychutnat lahodnou řeckou kávu nebo sklenku vína. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli dezert, jedno je jisté – Řecko vám zaručeně nabídne sladké potěšení, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Přijďte ochutnat Řecko a nechte se zlákat do světa sladkých pokoušení!

Oznámení


Vážení přátelé, zveme vás na tradiční řecký večer 7.6.2024 - více info zde. Těšíme se na Vás!

Z provozních důvodů bude naše restaurace zavřena v období:

1.7. - 17.7.2024

This will close in 20 seconds